O mnie

Zapraszam do świata barw, różnorodnych form i niezwykłych faktur. Do świata biżuterii, która powstaje z wielkiej radości tworzenia.

Nie podążam za tym, co modne. Niespiesznie obserwuję osobisty przepływ, czerpiąc z tego, co na zewnątrz i tego, co w środku. Zatrzymuję swoje sny, wizje, wrażenia i dzielę się wszystkim tym, czego mam zaszczyt doświadczać.
Każdy projekt to nowa przestrzeń i kolejny zestaw doznań.

Materiały, z którymi pracuję to przede wszystkim czyste srebro (próby 999) w postaci glinki (Art Clay Silver), które łączę tradycyjnymi technikami ze srebrem 925, 930. Oprócz tego chętrnie sięgam po brąz, miedź, emalię jubilerską i oczywiście -  kamienie i minerały. Niekiedy wracam również do masy polimerowej Fimo (polymer clay), która daje nieskończone możliwości eksperymentowania z kolorem.
Główne elementy biżuterii formuję od podstaw ręcznie, zazwyczaj tworząc prace w pojedynczych egzemplarzach.
 

***
Studiowałam polonistykę na UW oraz dziennikarstwo w Laboratorium Reportażu. Przez wiele lat pracowałam jako dziennikarz. Wydałam dwa tomy poezji. Język był i jest dla mnie wspaniałym narzędziem eksploracji rzeczywistości. W 2004 roku, po urodzeniu córki, niespodziewanie wkroczyłam również do świata materii - zaczęłam wykonywać biżuterię z polymer clay. Na początku traktowałam to jako niezobowiązujące hobby, jednak bardzo szybko okazało się, że rysowanie, projektowanie, poszukiwanie form, wyłanianie kształtów to moja życiowa potrzeba - coś, co przychodzi i niejako domaga się materializacji, coś, czemu mogę poświęcić się bez reszty.
Zaczęłam eksperymentować z nowymi materiałami - glinkami metali, emalią, kamieniami. Zakochałam się w srebrze.
W 2008 roku zrobiłam kurs i jako jedna z pierwszych osób w Polsce otrzymałam dyplom ART CLAY Srebro (Aida Chemical Industries Co. Ltd. Japan). Od tamtej pory staram się cały czas rozwijać swoje umiejętności, również jako instruktor - prowadząc w swojej pracowni hobbystyczne oraz profesjonalne kursy Art Clay Silver - więcej informacji w zakładce Kursy Art Clay http://fiann.iportfolio.pl/default-url-1475672711 

Istnieją trzy główne filary, na których buduję swoje szczęście – ludzie, których kocham, podróże i ogromna przyjemność tworzenia. Mam wspaniałą rodzinę, na którą mogę liczyć, coraz więcej możliwości podróżowania po naszej niezwykłej planecie oraz cudowne, pełne dobrej energii miejsce, gdzie realizuję wszystkie moje idee artystyczne - pracownię w Warszawie.

Pracuję z wdzięcznością. Za świat barw i form, za bogactwo kamieni i minerałów. Za wszystkie dary Ziemi.
Za dar nieograniczonej wyobraźni.

Jednak najwspanialsza w tworzeniu jest świadomość, że istnieje nieskończona liczba kombinacji! I to właśnie owe nieograniczone pole do działania, daje mi prawdziwe poczucie wolności ...

 

GDZIE KUPIĆ MOJĄ BIŻUTERIĘ

 GALERIE INTERNETOWE:

https://www.trendymania.pl/fiann,galeria,dostepne

https://arsneo.pl/tworcy/fiann.html

 

Zachęcam do odwiedzenia mojej strony na facebooku, gdzie systematycznie publikuję zdjęcia wszystkich nowości:

https://www.facebook.com/Fiann.AnnaFideckaJewelry.ArtClay/

oraz na Instagram:

https://www.instagram.com/fiann.anna.jewelry/