KURSY ART CLAY SILVER

MAGIA PLASTYCZNEGO SREBRA

Dla osób zakochanych w srebrze, dla tych, którzy chcą rozwijać swoją kreatywność i marzą o tym, by dać upust nieograniczonej wyobraźni, tworząc od podstaw unikatową biżuterię. Wszystkich chętnych do rozpoczęcia przygody z niezwykłą glinką srebra - ART CLAY SILVER* zapraszam serdecznie na warsztaty do mojej pracowni, która mieści się w Warszawie przy ul. Kaliskiego. Taki warsztat będzie doskonałym sposobem na to, by choć na chwilę oderwać się od codziennych zajęć, a dla niektórych (tak jak niegdyś dla mnie) stanie się początkiem nowej twórczej drogi...

Oferuję następujące rodzaje szkoleń:

- KURS JEDEN PROJEKT dla tych, którzy chcą zapoznać się wstępnie z materiałem lub też zaprojektować i wykonać niebanalny prezent dla bliskiej osoby. Podczas sesji trwającej 3 godziny kursant pod okiem instruktora wykonuje jedną wybraną przez siebie pracę ze srebra Art Clay (np. wisior, kolczyki lub pierścionek). Koszt kursu wynosi 100 zł za każdą godzinę plus cena wybranych materiałów (cena z VAT). Na życzenie wysyłam bieżący cennik glinki srebra.

- KURS 1-DNIOWY, podczas którego wykonujemy trzy projekty, zapoznając się z podstawowymi technikami pracy z AC (blok, strzykawka, pasta). Czas trwania kursu - 6 godzin. Koszt kursu - 1000 zł (istnieje możliwość wydłużenia czasu pracy - każda kolejna dodatkowa godzina - 100 z) (cena z VAT).

- KURS 2-DNIOWY, podczas którego wykonujemy pięć projektów, ucząc się tworzenia form i faktur, osadzania cyrkonii/pereł, rzeźbienia w suchym materiale, rozmaitych sposobów wypalania AC, wykonywania form ażurowych/przestrzennych na korku, mocowania półfabrykatów, ozdabiania srebra profesjonalną emalią jubilerską oraz rożnych sposobów wykańczania srebra tj. - oksydowania, polerowania na wysoki połysk, satynowania itp. Koszt kursu wraz z materiałami 1800 zł (cena z VAT)

- PROFESJONALNY KURS INSTRUKTORSKI Level 1(poziom pierwszy) - prowadzony według zasad ustalonych przez Art Clay World pod patronatem Planetart. Podczas szkolenia wykonujemy projekty specjalnie opracowane przez japońskich instruktorów Art Clay. Jako że na kursie uczymy się wszystkich podstawowych technik pracy z AC, mogą go rozpocząć również osoby nie mające wcześniej kontaktu ze srebrną glinką! Podczas warsztatów pracujemy ze wszystkimi formami srebra AC - blok, pasta, strzykawka (zapoznajemy się także z Overlay, OilPaste). Uczymy się tworzenia prac na bazie liści naturalnych, pierścieni z wałeczków oraz płaskich obrączek, wykonywania form ażurowych i przestrzennych z użyciem specjalnego korka, stosowania faktur przy pomocy szablonów, stempli i modeli silikonowych, rożnych metod osadzania cyrkonii oraz pereł, łączenia srebra AC z gotowymi półfabrykatami oraz rozmaitych sposobów wykańczania prac (oksydowanie na tęczowo i na czarno, satynowanie, wysoki połysk). W ramach kursu, jako dodatek specjalny istnieje również możliwość zapoznania się z techniką zdobienia srebra profesjonalną szklaną emalią jubilerską. Kurs trwa 4 dni po 6 godzin (można umówić się na inny rozkład godzin). Koszt kursu wraz z materiałami - 2900 zł (cena z VAT)

- PROFESJONALNY KURS INSTRUKTORSKI Level 2(poziom drugi) - jest kontynuacją poziomu pierwszego. Podczas kolejnych 4 dni poznajemy bardziej zaawansowane techniki AC, w tym: rzeźbienie w suchym materiale, cięcie i wypalanie szkła czyli tworzenie szklanych kaboszonów (fusing) i łączenie ich ze srebrem, osadzanie kamieni naturalnych przy pomocy srebrnej taśmy, podstawy lutowania, praca z Art Clay Copper (techniki łączenia metali), ozdabianie srebra złotą 24 karatową folią - Keum Boo (jest to starożytna technika dekoracyjna pochodząca z Korei). Kurs trwa 4 dni po 6 godzin (można umówić się na inny rozkład godzin). Koszt kursu wraz z materiałami 3100 zł (cena z VAT)

Po ukończeniu obydwu poziomów, kursanci mogą przystąpić do egzaminu instruktorskiego. Aby pomyślnie zdać egzamin należy wykonać 3 projekty ze srebra AC: broszka, wisior, pierścień oraz przedstawić dowód posiadania profesjonalnego pieca. Po pozytywnej ocenie projektów oraz spełnieniu reszty kryteriów kursant otrzymuje tytuł instruktora Art Clay (zaświadczony Certyfikatem Art Clay World Polska).

WAŻNA INFORMACJA! W związku z tym, że nasza firma wpisana została do rejestru instytucji szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie (numer ewidencyjny 2.14/00380/2013) możecie Państwo ubiegać się o sfinansowanie warsztatów, w ramach refundowania szkoleń dla osób bezrobotnych. Współpracujemy z Urzędami Pracy w całej Polsce.

 

*******

Oferuję kursy grupowe i indywidualne (cena pozostaje taka sama). Terminy do uzgodnienia (dla pracujących w tygodniu istnieje możliwość spotkań w weekendy). Na życzenie wystawiam fakturę VAT. Wszystkie prace wykonane podczas szkoleń pozostają własnością kursanta (w przypadku kursów instruktorskich wszyscy otrzymują na własność książkę z licznymi ilustracjami obrazującymi krok po kroku wykonanie poszczególnych projektów).

Osoby zainteresowane proszę o kontakt.

Chętnym wysyłam szczegółowy program warsztatów.

afidecka@poczta.onet.pl

tel. 603-232-099

Podczas kursów zapewniam rzetelną naukę, dostęp do wszystkich potrzebnych narzędzi i akcesoriów oraz... nieograniczone ilości kawy i herbaty, przekąski oraz miłą atmosferę:-)). Zapraszam! 

 

*CO TO JEST ART CLAY?

Art Clay to przemysłowo odzyskane czyste srebro lub złoto, do którego, po oczyszczeniu i sproszkowaniu, dodawany jest środek wiążący w postaci papieru oraz woda. W rezultacie uzyskujemy plastelinopodobny materiał, niezwykle łatwy do modelowania. Dzięki swojej plastycznej formie, glinka metalu daje nieograniczone możliwości tworzenia! Uformowany projekt suszymy, by całkowicie odparowała z niego woda. Po wysuszeniu praca zaczyna przypominać zaschnięty gips, który można poddawać obróbce typu: szlifowanie, wiercenie czy rzeźbienie. Gotowy projekt wypalamy w specjalnym piecu, na kuchence gazowej, w kuchence mikrofalowej lub przy pomocy palnika jubilerskiego. W trakcie obróbki termicznej papier spala się całkowicie, pozostaje zaś czysty metal - srebro najwyższej próby ( 999) czy 22 karatowe złoto.

Na rynku dostępne są również glinki innych metali: miedzi, brązu oraz mosiądzu.

GALERIA PRAC MOICH KURSANTÓW:

http://fiann.iportfolio.pl/default-url-1475745154/en

Zobacz moje prace w mediach społecznościowych:

https://www.instagram.com/fiann.anna.jewelry/